magazyn paliwa

Jak działają kotły z ruchomym rusztem?

Rosnące ceny paliw kopalnych skłaniają do szukania alternatywnych źródeł ogrzewania. Do najtańszych należy spalanie odpadów drzewnych, których pozyskanie praktycznie nic nie kosztuje, ponieważ stanowią produkt uboczny w procesie przetwórczym. Do ich spalania potrzebne są jednak  specjalne kotły z ruchomym rusztem, a do składowania magazyn paliwa.

Zakłady maszynowe Hamech oferują innowacyjne urządzenia przystosowanym do spalania rozdrobnionego drewna. Kotły z ruchomym rusztem w zależności od wybranej opcji, mogą być w pełni zautomatyzowane oraz połączone z podajnikiem oraz magazynem paliwa. Dzięki temu nie wymagają one praktycznie żadnej obsługi, a jedynie co pewien czas należy uzupełnić zbiornik na drewno. Wymiennik został umieszczony nad komorą paleniskową, a wszystkie części mające kontakt z ogniem zostały wykonywane ze stali przeznaczonej do pracy w wysokich temperaturach. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w system uniemożliwiający cofanie płomienia.

Kotły mają zastosowanie w wielu miejscach, między innymi w stolarniach, warsztatach czy zakładach produkcyjnych. Służą zarówno do ogrzewanie pomieszczeń, jak i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Dodatkowym elementem instalacji grzewczej jest magazyn paliwa, w którym można bezpiecznie przechowywać zrębki, trociny, pellet lub inne materiały pochodzenia drzewnego. Rolę takiego magazynu może pełnić silos lub kontener, które najczęściej połączone są z wybierakiem oraz transporterem.