frez ślimakowy modułowy

Popularność maszyn i narzędzi do przeciągania – wykorzystaj to mądrze!

Używając narzędzi do przeciągania, producenci mogą wycinać w materiale precyzyjne kształty, które często byłyby bardziej skomplikowane lub niemożliwe przy użyciu innych maszyn. Narzędzia do przeciągania takie jak przepychacze do rowków – mogą łączyć trzy etapy wymaganej obróbki, które zwykle można zobaczyć w innych narzędziach.

Cięcie zgrubne, półwykończeniowe i wykańczające można wykonać za pomocą przeciągacza. Jest to możliwe, ponieważ przeciągacz składa się z kilku poziomów zębów tnących. Ponieważ narzędzia do przeciągania mogą szybko ukończyć wszystkie trzy etapy, przeciąganie jest popularne w przypadku precyzyjnej obróbki masowej, podobnie jak i inne metody technologii obróbki kół zębatych walcowych.

Sprawdziany, przeciągacze, przepychacze – podstawy pielęgnacji i konserwacji

Chociaż przeciąganie ma wiele zalet, a sprawdziany do gwintów są niezwykle wszechstronne – zawsze należy wziąć pod uwagę jeden kluczowy punkt. Narzędzia takie jak sprawdziany do kół zębatych i maszyny do przeciągania wymagają regularnej konserwacji, aby działały jak najlepiej. zęby narzędzi mogą łatwo ulec uszkodzeniu lub zużyciu, jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane podczas regularnej konserwacji.

Łatwo zauważyć, że narzędzia do przeciągania mogą sprawić, że proces obróbki będzie bardziej precyzyjny i wydajny, dzięki szybkiemu i łatwemu tworzeniu unikalnych, niekonwencjonalnych funkcji. Jednak warto w tym miejscu dodatkowo podkreślić, że sam przeciągacz nie jest rozwiązaniem uniwersalnym. Poświęć trochę czasu na zastanowienie się, czy narzędzia do przeciągania dobrze pasują do części, którą chcesz wykonać. Najlepiej odwiedź kilka stron internetowych, aby dowiedzieć się więcej o przeciąganiu i innych rodzajach obróbki. Postaraj się lepiej poznać powłoki (pokrycia) wykorzystywane w produkcji narzędzi, w tym narzędzi do kół zębatych i wielowypustów, aby wiedzieć jakie maszyny, sprawdziany, przepychacze i przeciągacze do nich dobrać. Może to zrobić naprawdę dużą różnicę w wydajności i skuteczności Twojego zakładu.