salon fryzjerski poznań

Botoks na włosy – jakie daje efekty

Każdy dobrze prosperujący salon fryzjerski (https://www.piotrsierpinski.pl/) ma w swojej ofercie wiele zabiegów regeneracyjnych. Jednym z nich jest zabieg botoksu na włosy. I mimo iż zabieg ten przez wiele pań jest jeszcze nie odkryty bo kojarzy nam się głównie z zabiegiem na twarz nie ma z nim nic wspólnego. Jednak efekty są równie spektakularne i to w zasadzie było by na tyle podobieństw obu tych zabiegów.

Botoks na włosy to przede wszystkim zabieg kompletnie nieinwazyjny do którego nie ma potrzeby stosowania żadnych igieł.

Podobieństwo w nazwie obu tych zabiegów wzięło się stąd że podobny jest efekt który przynoszą nam oba te zabiegi. Kluczowym efektem w obu przypadkach jest efekt wygładzenia jednak jest on naprawdę spektakularny kiedy zabieg przeprowadzi dobry fryzjer, Poznań jest miastem w którym śmiało znajdziemy wiele profesjonalnych salonów fryzjerskich i będziemy mogli oddać się w ręce najlepszych specjalistów.

Na czym polega botoks na włosy?

Botoks na włosy zaliczany jest do profesjonalnych zabiegów fryzjerskich i choć jest możliwość aby wykonać go samemu w domu zdecydowanie najlepiej oddać się w ręce fachowców. Zabieg ten ma na celu odbudowę struktury włosów, regenerację oraz poprawę ich kondycji. Efekty zabiegu są widoczne tuż po jego przeprowadzeniu, włosy od razu stają się miękkie, gładkie, przyjemne w dotyku, poprawia się ich elastyczność oraz odzyskują swój naturalny blask.

Podczas zabiegu botoksu włosów do wnętrza włosa wtłaczana jest  substancja odżywcza, której zadaniem jest uzupełnienie ubytków pomiędzy korą a otoczką włosa. Poprzez wykorzystanie naturalnych substancji włosy stają się zdrowe, lśniące, sprężyste i są odbudowane od wewnątrz. Substancje wykorzystywane do tego zabiegu to przede wszystkim keratyna, kolagen, kwas hialuronowy oraz ceramidy. Niestety efekty zabiegu nie pozostają z nami zbyt długo znikają po około 10 – 15 myciach.

Aby jednak zabieg był jak najbardziej efektywny warto przeprowadzić go w renomowanym salonie tylko wtedy będziemy  mieć pewność że jego efekty są takie jakie być powinny.