Wózki paletowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Od lat są przydatne przy rozładunkach i załadunkach towarów. Na pewno znasz je ze sklepów, bo często są używane przy rozkładaniu produktów na właściwe półki. Wózki są ciągle w użyciu, bo ich cena ciągle jest stosunkowo niska, a znacznie ułatwiają pracę w wielu przedsiębiorstwach. W niektórych nie tylko ułatwiają, ale wręcz umożliwiają. Za wygodę obsługi wózków paletowych w dużej mierze odpowiadają odpowiednio dobrane koła do wózków paletowych. Co powinno je wyróżniać, aby właściwie spełniały swoje zadanie i maksymalnie ułatwiały korzystanie z nich?
Koła skrętne z hamulcem – co warto o nich wiedzieć?
Koła do wózków paletowych to coś, bez czego te wózki po prostu byłby bezużyteczne. Nawet gdy zepsuje się jedno z nich, urządzenie staje się niewydajne. Na szczęście wózki mają wymienne części i można je dokupić nawet przez internet. Ceny elementów wózków paletowych nie są drogie, podobnie jak same wózki. Dzięki nim pracownicy magazynów nie muszą wkładać tyle siły w wykonywanie swoich zadań. Mają to ułatwione. Płynność poruszania się wózkami paletowymi zapewniają koła skrętne z hamulcem. Wykonane są z różnych materiałów, można także wybrać ich rozmiar. Wbudowane hamulce zapewniają stabilność kół, gdy użytkownik będzie tego potrzebował. Należy także pamiętać, że poszczególne rodzaje kół mają inną wytrzymałość na ciężar. Niektóre uniosą zaledwie pięćdziesiąt kilogramów, inne poradzą sobie ze stukilowym obciążeniem. Warto wybrać takie koła skrętne z hamulcem, które będą odpowiadały realnym potrzebom z danym przedsiębiorstwie. Podstawą jest dopasowanie wózka i kół do rodzaju palet, które będą na nich przewożone. Wózki mają przede wszystkim ułatwiać pracę.
Kółka metalowo gumowe – zalety
Dostępne w sklepie internetowym kółka metalowo gumowe sprawdzają się naprawdę świetnie w codziennym użytkowaniu. Dzięki nim sterowanie wózkiem paletowym jest po prostu łatwe. Materiałom, z których są wykonane, zawdzięczają bezawaryjną pracę. Są ciche – nie wydają nieprzyjemnych dźwięków w trakcie pracy, a także nie uszkadzają powierzchni, po których się poruszają. Jednak co ważne, nie nadają się na każdy rodzaj nawierzchni. Znacznie lepiej funkcjonują, gdy używa się ich na zupełnie płaskiej i gładkiej powierzchni, a więc we wnętrzu budynku – sklepu, hali, magazynu. Gumowe elementy amortyzują drgania, a metalowe zapewniają niebywałą ochronę przed zniszczeniem.