jesienne zabawy dla dzieci(1)

Jesienne skarby — magia liści

Liście są naturalnym produktem końcowym rocznego cyklu drzewa. Jesienią spadają z drzewa i zbierają się w stosy na ziemi. Kolekcjonowanie i zabawa liśćmi to powszechne hobby z dzieciństwa. Wiele dzieci lubi zbierać i układać kolorowe liście, które pokrywają ziemię po ulewnym deszczu. Inni będą chodzić na długie spacery i zbierać dużo liści do swoich projektów. Chociaż jesień jest dla rodziców pracowitym okresem, dzieci nadal mogą bawić się w lesie lub zbierać liście w lokalnych miejscach. Wystarczy pamiętać o odpowiednim ubraniu i można ruszać w poszukiwaniu jesiennych skarbów.

Jesień to świetny czas na zbieranie liści. Liście zmieniają kolor w miarę starzenia się i opadają na ziemię. W miarę wysychania stają się brązowe lub żółte. Niektóre liście stają się również jasnopomarańczowe, czerwone lub fioletowe, gdy się starzeją. Okres, kiedy można zbierać kolorowe liście, niestety nie jest zbyt długi. Liście gniją, a następnie przykrywa je zimowy śnieg.

Aby ułatwić polowanie na liście, dobrze jest przygotować się wcześniej. Warto wziąć ze sobą torbę do zbierania liści z okolicy.

Jesienne zabawy dla dzieci – Bukiet z liści

To prawdopodobnie najpopularniejsze zastosowanie liści. Zebrane liście związane sznureczkiem stworzą piękną ozdobę do wazonu lub mogą posłużyć jako element jesiennego wianka.

Suszenie liści

Zebrane liście często suszone są między stronami grubych książek. Dzięki tej metodzie liście schną wyprostowane. Spryskane lakierem do włosów się nie kruszą. Z tak wysuszonych liści można zrobić zielnik

Metod wykorzystania jesiennych skarbów jest bardzo wiele. Jesień to najbardziej kolorowa pora roku. Warto z niej skorzystać, spacerując i zbierając liście.  Kolekcjonowanie i celebrowanie przyrody w okresie jesiennym to dla wszystkich świetny sposób na kontakt z pięknem przyrody i zmianami pór roku.