badania laboratoryjne poznań

Najnowsze technologie badania krwi

Gdy dorosły pójdzie do lekarza, jest w stanie dokładnie określić co mu dolega. Po szczegółowym wywiadzie lekarza, otrzymuje jasną diagnozę i receptę z przepisanymi lekami. Inaczej jest w przypadku dzieci. Należy wtedy wykonać badania laboratoryjne aby ocenić w jaki sposób należy dziecko leczyć.

Jakie najczęściej badania zleca się małym dzieciom?

Do badań podstawowych zaliczamy morfologię pełną, żelazo, OB, CRP, glukozę oraz badanie ogólne moczu. To kilka badań, których wyniki, przeanalizowane całościowo, dają obraz stanu zdrowia najmłodszych pacjentów i możliwość dobrania odpowiedniej metody leczenia. Warto również pamiętać o bilansie zdrowia dziecka. Obejmuje on pomiar wzrostu i wagi, badanie sprawności narządów wzroku, słuchu oraz mowy. Ponadto, dziecko jest badane w kierunku ewentualnych nieprawidłowości w pracy serca i układu oddechowego. Przeprowadzane jest także badanie palpacyjne brzucha oraz sprawdzone zostaje, czy zewnętrzne narządy płciowe rozwijają się w prawidłowy sposób. Ocenie zostaje poddany również sposób poruszania się, co pozwala na wychwycenie zaburzeń w układzie kostno-stawowym.

Pobranie krwi- jak się przygotować?

Pobranie krwi nie należy do najprzyjemniejszych działań i może budzić lęk zwłaszcza u najmłodszych pacjentów. Dlatego, aby uniknąć komplikacji, a także zbędnej dawki stresu, warto się do niego przygotować we właściwy sposób:

  • Zadbaj o nawodnienie dziecka
  • Kluczowe jest bycie na czczo bądź u mniejszych dzieci 3h po mleku
  • Skup się na komforcie psychicznym dziecka

 

Gdzie wykonać badania laboratoryjne-Poznań?

Podczas wizyty lekarskiej obojętnie czy to będzie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, czy też prywatnie, pacjenci powinni mieć zlecane badania krwi. Poznań oferuje wiele placówek medycznych, w których można pobrać krew na badania profilaktyczne. Jedną z takich placówek na terenie Poznania jest Instytut Mikroekologii, który oprócz  szerokiego wachlarza usług medycznych umożliwia również odbycie konsultacji lekarskich (Poznań, ul. Sielska 6). W celu umówienia się na pobranie krwi bądź konsultację należy skontaktować się bezpośrednio z rejestracją pod nr tel. (61) 862 63 35.