hurtownia stomatologiczna

Wiertła stomatologiczne właściwe dla gabinetu – otwieramy własny biznes gabinet dentystyczny

Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów wierteł dentystycznych, a każde z nich ma określone zalety. Niektóre działają lepiej w określonych sytuacjach niż inne – jednak dokonywanie właściwych wyborów już podczas zakupu jest niezbędne dla sukcesu ekonomicznego Twojej praktyki.

Sprawdź sklep akcesoria stomatologiczne pod kątem wierteł i wybierz mądrze

Na potrzeby tego artykułu zebraliśmy informacje na temat różnych rodzajów wierteł dentystycznych i tutaj chcemy uwzględnić te, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru przy decyzji o tym, co zamówić do swojej praktyki dentystycznej lub ortodontycznej, gdy odwiedzasz sklep akcesoria stomatologiczne. Poniższy artykuł dotyczący popularnych wierteł dentystycznych to ważny krok podczas wyposażania gabinetu.

Wiertła diamentowe

Wiertła diamentowe – każdy sklep dentystyczny Warszawa (więcej informacji: https://e-store.koldental.com.pl/) je oferuje. Umożliwiają szybsze i płynniejsze cięcie i są potrzebne, gdy cięcie wymaga wyjątkowej precyzji. Wiertła diamentowe o drobniejszym ziarnie mogą dawać wyższy połysk i dlatego są bardziej odpowiednie do precyzyjnych prac zamiast usuwania dużych kawałków materiału. Kupując diamentowe wiertło dentystyczne, pamiętaj, że naturalne diamenty będą służyć CI dłużej dłużej niż ich sztuczne odpowiedniki.

Wiertła z węglików spiekanych

Każda dobrze wyposażona hurtownia stomatologiczna może również zaoferować wiertła z węglików spiekanych. Te pozostawiają gładszą powierzchnię niż wiertła diamentowe. Wiertła z węglików spiekanych to również mniej wibracji, a z racji tego że są w stanie wytrzymać wysokie temperatury, zachowują swoją jakość znacznie dłużej niż inne wiertła.

Te wiertła mogą być również używane do szerokiej gamy materiałów, takich jak złoto, srebro i akryl. Ponadto wytrzymują długi czas bez odprysków i pęknięć. Mogą Ci się przydać do:

  • opracowywania ubytków pod wypełnienia,
  • kształtowania kości,
  • usuwania starych wypełnień.

Pamiętaj też, że każdy solidny sklep sprzęt stomatologiczny powinien CI służyć fachową pomocą w doborze odpowiednich do Twojej praktyki wierteł.

Stalowe wiertła

Zalety stosowania wierteł stalowych są rozliczne. Wiertła ze stali szybkotnącej zapewniają odporność na ścieranie i dobre trzymanie krawędzi w połączeniu z odpornymi na zużycie węglikami. Są również mniej wymagające w utrzymaniu i bardzo elastyczne. Jednak te wiertła mają tendencję do odpryskiwania i szybszego tępienia się – gdy porównać je do innych wiertel dentystycznych. Używaj wierteł stalowych do usuwania zębiny oraz opracowywania ubytków – a będziesz zadowolony z ich zastosowania.